Szukaj Pokaż menu

Zatrzymane w kadrze CCXXVIII - dziewczyny Jelcyna

123 690  
494   65  
Dziś w "Zatrzymanych..." zobaczycie między innymi grupę wkurzonych zamaskowanych gości, szczęśliwego chłopca w Disneylandzie oraz znanego aktora w kompletnie innej roli.

#1. Michael Phelps na zdjęciu z 13-letnim chłopcem z Singapuru, 2008 r.

Kliknij i zobacz więcej!

Sytuacje spod znaku "dziękuję, postoję" XIX

96 343  
317   20  
Dziś fani ekstremalnych wrażeń napotkają schody nie do przejścia, nazistowski gabinet dentystyczny oraz masaż na łonie natury.

#1. Zostało jeszcze trochę pasty


Głupota, na którą świat oburzał się ostatnio: „Nazistowskie” swetry olimpijczyków

83 738  
181   72  
Jest taki sweter, który spędza ostatnio sen z powiek w redakcjach kilku gazet. Sweter, który budzi starożytnych nazistowskich bogów.

Można pomyśleć, że podczas przygotowań do najważniejszej imprezy w sezonie – a może i w życiu – sportowiec powinien skupiać się na realizowaniu planów treningowych, przestrzeganiu zaleceń dietetyka i myśleniu o jak najlepszym występie. Sweter to wówczas jedna z ostatnich rzeczy, którymi powinien zaprzątać sobie głowę. No chyba że w dniu zawodów zapomni swetra i będzie marzł na lodowisku czy skoczni i przez to nie zajmie dobrego miejsca, bo zamiast skupiać się na jak najlepszym wykonaniu zadania, każdą komórką zmarzniętego ciała będzie pragnął swetra, który zostawił w pokoju. No i chyba że należy do norweskiej ekipy olimpijskiej, bo Norwegowie bardzo poważnie podchodzą do kwestii swoich swetrów olimpijskich, więc siłą rzeczy zaprzątają sobie nimi głowę. Przed każdymi igrzyskami i mistrzostwami świata firma Dale of Norway wypuszcza kolekcję swetrów, w których pokazują się norwescy narciarze i które później trafiają do szerokiej sprzedaży.


Tutaj kolekcja stworzona z okazji 62. mistrzostw w jeździe na nartach po LSD bez nart.

Tak się złożyło, że tym razem norweskie swetry stały się przedmiotem ogólnoświatowej debaty w związku z nazistowskimi skojarzeniami.



Týr – strzałka, znak runiczny kojarzony z nordyckim „bogiem wojny, walki i siły, a także honoru, prawa, sprawiedliwości” o takim samym imieniu – który znalazł się na swetrach, w zamyśle producenta miał symbolizować ducha walki i zwycięstwa. Tak się niefortunnie złożyło, że ten sam symbol upodobali sobie naziści podczas drugiej wojny światowej i naszywali go na swoje mundury jako symbol przywództwa militarnego.


Niemiecka ekipa szykująca się do igrzysk olimpijskich w Polsce. Rok 1939, oryginał.

Kwestię zbieżności symboli jako pierwszy zauważył i podniósł amerykański „New York Times”. Gazeta tłumaczy, że według runologów tyr to dziś w zasadzie niegroźna ilustracja litery T, ale jednocześnie straszy współczesnymi neonazistami z organizacji o nazwie „Nordycki ruch oporu”, którzy chętnie wykorzystują starożytny symbol i pokazują się z nim w demonstracjach. Przy okazji „Times” powołuje się na norweską policję, która co prawda przyznaje, że powołana do życia w 1997 roku organizacja reprezentuje ekstremalne poglądy, to wciąż pozostaje organizacją niewielką.

W odpowiedzi na zarzuty gazety część norweskich sportowców przyznała, że nie zamierza nosić feralnych swetrów (przynajmniej publicznie), zaś niektórzy dystrybutorzy odzieży wycofali się ze sprzedaży swetrów z obawy o skojarzenia z (neo)nazistami.

Wygląda więc na to, że do długiej listy rzeczy zrujnowanych przez nazistów należy dopisać znaki runiczne. Ofiara nie pójdzie jednak na marne, bowiem świat odniósł kolejny sukces w czyszczeniu dowodów istnienia narodu zbrodniarzy. Przypomnijmy, że w 1946 roku spalono ostatniego na świecie volkswagena, zaś ostatniego przedstawiciela wymarłej – jak się sądzi – rasy owczarka nazistowskiego, którego tak upodobał sobie Adolf Hitler, widziano ostatnio w górach Argentyny w 1954 roku, gdzie ukrywał się w stadzie krów. Niestety święta Bożego Narodzenia, które naziści chętnie obchodzili, ciągle czekają na swoją kolej, bo niestety ale część neonazistów z pewnością i dzisiaj zasiada do wigilijnego stołu, zatem bezpieczniej będzie zakazać obchodzenia świąt, żeby nie zostać posądzonym o nazistowskie sympatie.


Nic tak nie zbliża jak rozmowy o czystości rasy przy ciepłym barszczyku.

Źródła: 1, 2, 3, 4
181
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Sytuacje spod znaku "dziękuję, postoję" XIX
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Martin A. Couney uratował tysiące dzieci, bo nie wiedział, że to niemożliwe
Przejdź do artykułu Pani psycholog została wezwana na komisję wojskową - nie może uwierzyć!
Przejdź do artykułu Najlepsze miejsca na spędzenie udanego urlopu
Przejdź do artykułu O czym najczęściej śpiewają metalowcy – już wiemy, dzięki analizie komputerowej
Przejdź do artykułu Polska to nie kraj, to stan umysłu – Kazik Staszewski pokazał mamę
Przejdź do artykułu Wyrzucił śmieci do lasu i dostał nauczkę, po której nigdy więcej tego nie zrobi
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu Policjanci z hrabstwa Allen profesjonalnie strollowali mieszkańców, przy okazji pokazując potęgę portali społecznościowych
Przejdź do artykułu Wystarczyła jedna nieprzemyślana decyzja, aby uznany dentysta z USA stał się jednym z najbardziej znienawidzonych ludzi

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą